Obec Popice
Popice

Služby sociální péče v domácnosti

Služby sociální péče v domácnosti 1

Péče o seniory, osoby se zdravotním postižením

Péče o seniory, osoby se zdravotním postižením

Péče v domácnosti – osobní asistence – tato služba je poskytována v domácím prostředí, zpravidla se spolupodílíme s rodinou na péči o blízké osoby, většinou v době, kdy jsou pečující členové rodiny v zaměstnání. Tato služba obsahuje pečovatelské činnosti.

• Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu

Ranní vstávání, oblékání, převlékání, přesuny (např. lůžko-vozík), úprava oděvu, vlasů, večerní ukládání,

• Pomoc při osobní hygieně

mytí (včetně mytí na lůžku), koupání/sprchování dle individuálních podmínek, péče o ústa, oči, uši, přesuny na WC, podání močové láhve, očista po provedení toalety, stříhání nehtů na rukou i nohou.

• Pomoc při zajištění stravy

v domácím prostředí- pomoc při přípravě stravy dle individuálních požadavků uživatele (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) po dohodě možná také donáška obědů. Podávání a porcování stravy, podávání stravy v obvyklém denním režimu uživatele ve formě dle zvyku uživatele (porcování na kousky, mletí, úprava kaše apod.), příprava a podání nápojů.

• Pomoc při zajištění chodu domácnosti

zajištění a donáška malého nákupu, provedení běžného drobného denního úklidu (mytí nádobí, zametání, mytí podlahy, zalévání květin), praní prádla v domácnosti uživatele v automatické pračce, sušení prádla, žehlení a další.

ROZŠÍŘENÍ SLUŽBY:

Od 1. 4. 2015 jsme navýšili kapacitu služby a můžeme poskytovat i tzv. krátkodobou péči v domácnosti např. třikrát týdně na dvě hodiny a to ve více obcích najednou.

• Současně dokážeme pokrýt všechny obce spadající pod ORP Hustopeče.

Pečující členové rodiny, příbuzní se na nás také mohou obrátit v případě, kdy je pro ně péče o osobu blízkou novou a nečekanou situací, se kterou se musí ve svém životě vypořádat – ve většině případů se jedná o ukončení léčby ve zdravotnickém zařízení a nutnost zajištění péče v domácím prostředí. Pomáháme zajistit prostředky k péči v domácnosti, např. polohovací lůžka, pomocné a kompenzační pomůcky, pleny, krémy, poradíme se vším, co musí rodina zvládnout v oblasti péče o osobu blízkou.

• Sociální služba Tísňová péče – „pomoc na dosah ruky“

Zvláště pro seniory a osoby se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním nabízíme zajištění technického zařízení – speciálního telefonu s náramkem na zápěstí a SOS tlačítkem. V případě jakékoliv nouze – nevolnosti, pádu v domácnosti, srdeční nebo mozkové příhodě, ale také v případě návštěvy nevítaných hostů může senior kdykoliv, 24 hodin denně, přivolat pomoc.

Stisknutí tísňového tlačítka vyvolá poplach a pracovník naší pohotovosti situaci ihned řeší ověřením a zajištěním okamžité pomoci. Zařízení také může informovat rodinné příslušníky o nastalé situaci formou SMS zprávy.

Tato služba je vhodná především pro osoby žijící osamoceně v domácnosti.

V současné době připravujeme projekt pro obce okresu Břeclav. V případě zapojení do projektu může obec zajistit toto zařízení pro své občany, kteří se tak mohou připojit do našeho systému zajištění péče. O projektu a podmínkách Vás budeme co nejdříve informovat.

Další informace naleznete na našem webu www.girasole.cz.

Můžete nás také kontaktovat na telefonu 775 246 953, mailu info@girasole.cz nebo po předchozí domluvě také v naší kanceláři v Hustopečích na adrese Dukelské náměstí 1419/22A, Hustopeče.

20941.pdf

20939.pdf