Sokol Velké Němčice : Sokol Popice 7:2 (4:1)

neděle 13.6.2021 v 16:00 hodin: HUSTOPEČE - POPICE
neděle 20.6.2021 v 16:30 hodin: SEDLEC - POPICE

Nastoupili jsme v sestavě: Nemeškal,Vachala, Konečný,Straka Jan. ml,Topinka, Bradávka, Šťastný, Rychlík, Straka Jiří, Galbavý,Havelka
Do druhého poločasu nastoupili Lejska, Růžička,Singer
Omluvení: Rožnovský, Bobal (zranění), Straka David (pracovní povinnosti)
Komentář z utkání:
Na neděli 6.6. jsme si dohodli přípravné utkání s pravděpodobným účastníkem 1. B třídy, který v loňské nedohrané sezóně suverénně vedl okresní přebor (bez ztráty bodu). A to tým Sokol Velké Němčice. Tento rozdíl v kvalitě byl bohužel od první minuty vidět. Soupeř od počátku utkání držel otěže zápasu pevně ve svých rukou. Po našich hrubých chybách způsobených tlakem soupeře postupně 3 krát skóroval. Za stavu 3:0 pro Velké Němčice se sice z trestného kopu podařilo Jarovi Konečnému snížit na 3:1, ale opět po chybě ihned z protiútoku jsme dostali gól na 4:1..Tak skončil i poločas. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny v sestavě, avšak k nějaké velké herní změně to nevedlo. Po dalších našich kupících chybách jsme dvakrát inkasovali. Za stavu 6:1 nám soupeř dovolil mírně zkorigovat výsledek na 6:2. Tento stav nakonec nevydržel, v konci utkání soupeř dokončil "demolici" a upravil stav na konečných 7:2.
Slovo trenéra:
V dnešním utkání jsme bohužel narazili na soupeře, který byl v této fázi našich změn v sestavě a stylu hry, nad naše síly. Nedařilo se skoro vůbec nic. Nenavázali jsme na dobře odehrané předchozí přípravné zápasy. Ukázali se naše slabiny. Z utkání si ale beru ponaučení. Věřím že i klukům soupeř otevřel oči. Nejenom proto budeme nadále (a věřím že i kluci) pokračovat v tom v čem jsme v březnu začali. Soupeř byl dobrý, ale berme to pozitivně a věřme že nás vysoká prohra může jen posílit v úsilí a přípravě na novou sezónu.
Těšíme se na další přípravné utkání které sehrajeme příští neděli 13.6. od 16 hod týmem FC Hustopeče (pravděpodobně v Dolních Bojanovicích).